GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011
*
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37
*
Vas
Kondition: nagg
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:06 -
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37



